kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Please answer this correctly without making mistakes Please simplify the correct answer
WILL MARK BRAINLIEST!!!!!!!! Which is one way that spring and neap tides are different from regular tides? O They occur twice a day. O They are caused by wind.
The most logical revision for Karishma to make to her prediction is that the narrator gives up his plan to murder the old man. comes back another night to murde
By cutting away identical squares from each corner of a rectangular piece of cardboard and folding up the resulting flaps, an open box may be made. If the cardb
Animistic religions often contain the concept of a supreme creator. true or false?
Tabulate differences between hay and Silage​
Write synonyms for the words choosing from(good - looking , desired, took separatation,shiver, lover)a.tempted=b.handsome=c.admire=d.picked=e.tremble=​
Jeffreys Company reports depreciation expense of $40,000 for Year 2. Also, equipment costing $240,000 was sold for a $10,000 loss in Year 2. The following selec
A chemistry student weighs out of chloroacetic acid into a volumetric flask and dilutes to the mark with distilled water. He plans to titrate the acid with
What is the purpose of the numbered list? to explain by order of importance how to maintain workplace safety to explain the specific procedure for maintaining w