bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the similarity of the numbers 85,19,17,4&2?
whats a function of the cell membrane
45 Three samples of the same solution are tested, each with a different indicator. All three indicators, bromthymol blue, bromcresol green, and thymol blue, app
The best source of internal motivation is from A. relaxation. B. positive self-talk. C. coworkers' approval. D. a good job.
how can adding doubles help you to multiply by 2? give an example.
Which group 16 element combines with hydrogen to form a compound that has the strongest hydrogen bonding between its molecules? (1) oxygen (3) sulfur (2) seleni
Sheba opened a retirement account with $36,500. Her account grew at a rate of 7% per year compounded annually. She made no deposits or withdrawals on the accoun
What sporting event was the first ever to be broadcast on American commercial radio?
Is animism a polytheistic or monotheistic religion?
Which is an arrangement of genes consisting of an operator, a promoter, and a repressor?