rshelly14033
rshelly14033 rshelly14033
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

it costs $2.48 for a 16 ounce jar of peanut butter and $5.44 for a 40 ounce jar. which jar is the better buy

Respuesta :

donovannnnn donovannnnn
  • 04-01-2021
second one, please mark branliest
Answer Link

Otras preguntas

If the capacity of the lungs of an adult were 3.8 L, how many moles of air would the lungs contain at body temperature and atmospheric pressure?
Briefly describe Tenochtitlan (AP WORLD HISTORY - MODERN)
3. Evaluate each function for the given value. a. f(x) = 2x for f(6) c. h (x) = x2 - 2 for h(x) = 2
Based on details in paragraph 1 and 2 what can readers infer about what the narrator is like as a person how does he respond to the hatred of the Burmese
When and where is the intensity of insolation the strongest? the Tropic of Cancer during winter solstice (December) the Tropic of Cancer during summer solstice
Solve for y 2y-2=-6 this is mathematics question
Which of the following locations in a text are where you find clues to decipher the meaning of a word you don’t know? Select all that apply. surrounding sentenc
A student conducts an experiment to see how music affects plant growth. The student obtains four identical plants. Each one is potted in the same type of soil a
what man annexed hawaii​
beth had 1 yard of ribbon, She used 1/3 yard for a project. she wants to divide the rest of the ribbon into pieces 1/6 yard long. how many 1/6 yard pieces of ri