shermanv07 shermanv07
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

mikey usually buys a box of 18 candy bars for 12.49 whats the unit rate of price per candy bar

Respuesta :

kev57braun
kev57braun kev57braun
  • 01-02-2021

Answer:

1.44

Step-by-step explanation:

1 box 18 candy bars each box 12.49

18 divide by 12.49 equals 1.44 each candy bars

Answer Link

Otras preguntas

Graph the inequality of x>15​
Smitville is located between Jonesville and Cityville. Smitville is five times as far away from Cityville as it is from Jonesville. If the distance between Jone
Dramatic irony in the story the open boat
After that he transported the logs to afavorable place .what is the passive form of this sentence​
Which of the following education levels offer a shop class in industrial arts? A: High school program B: Associate program C: Bachelor's program D: Doctoral pro
19 pints converted to gallons
In your own words, define development. Relate your difinition to that of any authority.
5. You tell anyone what I just told you now. It's a secret. (Might, mustn't, may not, should be)​
ans this sum plsss . ​
Romeo Character Trait quotes Juliet Character Trait quotes