savagedizzy06
savagedizzy06 savagedizzy06
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

I can buy 7 cookies for $7.28. How much does one cookie cost? Setup the proportion that you need to solve, show answer below.​

Respuesta :

kymmie000 kymmie000
  • 03-02-2021

Answer:

1 cookie costs $1.04

Step-by-step explanation:

7/7.28 = 1.04

Answer Link

Otras preguntas

The Han Dynasty (202 BC – AD 8; AD 25-220) consisted of two parts called the what
What is word partition
what would be 40/256 be reduced to
what is 1284 rounded to the nearest 100?
How do you solve 4x- 3y=-15. x y=5 using substitution
Why do you think the West Coast was settled before the interior of the United States?
What do Muslims believe a prophet is? A deity. An angel. A minister. A messenger.
Use the words precedent and cabinet in a sentence about the first Washington presidency
from 86 books to 150 books in percent increase
What number has the same value as 50 tens?