quarlesjayla quarlesjayla
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

4. $7.40 for 5 pounds

Respuesta :

thankyousomuch2 thankyousomuch2
  • 04-02-2021

So what is the question?

Answer Link

Otras preguntas

Givenf (x) = 2x – 10 forwhichvalueofäthat f (x) = 8? Answers are -12, 18,6,5
15. You have $200 in a savings account. Each week for 8 weeks, you take out $18 for spending money. How much money is in your account at the end of 8 weeks?
Complete the following sentence: Je suis le leader d'un pays, mais personne ne vote pour moi; je suis O A. un roi. B. un président C. un acteur. O D. un supervi
What is the author’s message in”Winner Crowned at Miss Northern Iowa Child Pageant “?
PLEASE HELP ME PLEASE !!!!!!
The cold passed reluctantly from the earth, and the retiring fogs revealed an army stretched out on the hills, resting. compound compound-complex simple complex
If EF bisects CD, CG = 11x-5, GD=13x-15, and EF=12x+2, find EF.
plastic is what type of contaminant.chemical, biological, physical.Make you BRANLIEST​
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice
Which of the following statements is true of the office of the president? A. Presidents can serve unlimited terms, and they must be over the age of 35. B. Pre