taylorgsmith27 taylorgsmith27
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Carmen bought 15 pounds of sugar for $9.
How many pounds of sugar did she get per dollar?

(round to the nearest hundredth)

Respuesta :

earr7585 earr7585
  • 01-04-2021
She got approximately 1.67 pounds of sugar per dollar. Please mark brainliest it would greatly be appreciated.
Answer Link
alanaa71 alanaa71
  • 01-04-2021
the answer would be 1.67
Answer Link

Otras preguntas

Which company is better in mobile accessories wholesale in China?
Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs. Not all tiles will be used.Match the functions with their periods.Image attached.
Three friends go bowling. The cost per person per game is $5.30. The cost to rent shoes is $2.50 per person. The total cost is 55.20. How many games did they pl
What?! How do you know the answer??
You just realized that there aren't enough hours available in the week for you to complete your multiple homework assignments, work your assigned hours at your
Kubin Company’s relevant range of production is 18,000 to 22,000 units. When it produces and sells 20,000 units, its average costs per unit are as follows:
5x-(x+4)=10-2(x-8) solve for x
In the middle and southern colonies, the great awakening inspired growth in church membership among?
Which of the following statements about Spanish America is true? a. Mestizos enjoyed much political freedom and held most of the high government positions. b.
C programmig : Output all combinations of character variables a, b, and c, using this ordering:abc acb bac bca cab cbaSo if a = 'x', b = 'y', and c = 'z', then