greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Which form of the verb ir correctly completes this sentence? Nosotros ___ a la boda de Andrea. A. Voy B. Vas C. Van D. Vamos
How did the technology of the late 1800s affect the growth of cities? Select one: a. Cities were able to expand outward because of additions to railroads. b. El
What is polytheism? The belief in one god. The belief in more than one god. The belief that there is no god.
Giselle works as a carpenter and as a blacksmith. She earns \$20$20 per hour as a carpenter and \$25$25 per hour as a blacksmith. Last week, Giselle worked both
What fraction is equivalent to 0.46464646··· A. 46⁄99 B. 46⁄999 C. 46⁄100 D. 23⁄50
According to your text, the best way to reduce the number of germs is by ventilating spaces and A. cleaning all toys, books, and materials every day. B.
Did president Truman warn japan against a second bomb attack
Help me with english please
How do antiviral drugs work? In your own words.
Ariana starts with 100 milligrams of a radioactive substance. The amount of the substance decreases by 20% each week for a number of weeks, w. The expression 10