frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 67+ )
Otras preguntas
Gulliver's refusal to obey leaders' orders to enslave the inhabitants of Blefuscu could be a comment on A. the tendency of those in power to focus on their own
The Greek word for suffering is _____. hamartia hubris pathos mythos
The period of time during Charlemagne's reign when schools were established, classics were preserved, and illuminated manuscripts were produced is know as the _
A wave travels down the length of a 25-meter rope in 5.0 seconds. The speed of the wave is _____. 5.0 m/s 0.2 m/s 125 m/s 25 m/s
Which of the following can be found in Thailand? a. ebony forests c. Khorat Plateau b. rainforests d. all of the above
Aileen Mavourneen is considered a round and dynamic character because she A is a fully developed character who changes as the plot unfolds. B is an overweight d
Help please also due tomorrow so thanks also it's question number 4
what is the volume of a triangular pyramid that is 4ft tall and has a base area of 3 square feet
How many symphonies did Brahms write? A. Four B. Nine C. Seven D. Six
The coalition of various reform groups was called the _____.