channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Can y’all help me?!!!
Question 2 Unsaved Triangle ABC has vertices at (-4,0), (-1,6) and (3,-1). What is the perimeter of triangle ABC, rounded to the nearest tenth. Question 2 opt
Question 7 (Fill-In-The-Blank Worth 2 points) Fill in the blank with the correct verb conjugation. ¿(Trabajar) ________ tú por la tarde? Answer for Blank 1:
is 3 gallon greater than 54 cups
Divide 88,800 By 100 Explain the shift of the digits and the change in the value of each digit
How can a citizen help benefit her/his society politicaly
Geometry help , only answer if your sure please. The question is in the attached
I DON'T UNDERSTAND... HIGH SCHOOL CHEMISTRY HELP???!?!! What happens to the half-life and mass of reactants broken down during a nuclear decay reaction? A The h
can someone help me?
Explain why the founders wanted a stronger national government?