aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

___________ journalism answers the “who, what, when, where, and why” of important issues. a. Advocacy b. Specific c. Traditional d. Pack
how do you write .006 in word form
All of the following were United States presidents except which one? A.James Carter B.Woodrow Wilson C.William Seward D.Thomas Jefferson
Which choice is a factor of x^4-1 when factored completely? A. x^2-1 B. x C. x-1 D. 1
Tectonic activity has created which type of landform across Central America?
Lent is fad diet that can be harmful to vital organs
Mary has saved $17.50 in the past 3 weeks. At this rate, how much will she save in 15 weeks ?
The House of Representatives passed a bill changing the income tax rates. Which statement must be true
This late 1800s legislation resulted from nativism and primarily affected the Western part of the U.S. a. Indian Relocation Act c. Dawes Act b. Homestead Act d.
Feelings of sadness __________. a. are only felt by those with depression b. are one of the major symptoms of depression c. usually also lead to panic attack