zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

One of the 120 people are chosen at random.Work out the probability that this person is a mole who wanted to stand
What is the asymptote of this function? A) x=3 B) y=3 C) x=4 D) y=4
Dart Game Results 20 18 Rami works at a carnival dart game where groups of people try to pop balloons taped to a wall by throwing darts. He records the number o
Explain the role of both biotic and abiotic factors within a nutrient cycle.
How does the article make a distinction between numbers of blood cells in the body?
A family spends 3/7of their monthly incomeon food,5/14 on clothing and 1/5 on rent.What fraction of the family's income isspent on other things? If in a partic
michael jackson why does he get so much hate?
What is the oxidation state of the underlined atom in the reaction: Mn(NO3)2 + 2 HCl --> MnCl2 + 2 HNO3 underlined is N in (NO3)2
plss help i’ll give brainliest thank you!
Which is the best definition of slant rhyme? A. Words that have the same vowels but do not have any consonants in common B. The unrhymed words that appear at th