zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 03-07-2018
To find this answer, we need to multiply 3.57 by 12.
[tex]3.57 * 12 = 42.84[/tex]
Therefore, 12 planks will cost $42.84.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-07-2018
HI THERE!
I can help you:)


so first we take the number of wooden planks and the price of each one, so that would be $3.57 and 12 wooden planks. since we already know the values of both then we can just skip to multiplying $3.57 times 12 which would be = $42.84  for 12 wooden planks 

-have a wonderful day  :) 
Answer Link

Otras preguntas

What Percent Of 700 Is 385
Which words in the sentence are the appositive? Which words does the appositive rename? The author Charles Dickens wrote some of the best-loved novels of all
how did the constitution fix the problems for no executive branch?
What Percent Of 700 Is 385
Create the shortest poem ever in world history. This you do, your name could be on the Guiness World Records!
write the ratio 6 ft to 4yd as a fraction in simplest form.
how did the constitution fix the problems for no executive branch?
what is 16,700,000,000,000,000 estimated as the product of a single digit and a power of 10
what are the similarities between insects and humans
what are the similarities between insects and humans