jimmielynnmiller jimmielynnmiller
  • 01-10-2018
  • Mathematics
contestada

It cost for tokens to park in a garage for an hour how many hours can you park with 30 tokens

Respuesta :

artisan2005
artisan2005 artisan2005
  • 01-10-2018
7 hours and 30 minutes

7.5 in fraction form

if you divide the 30 tokens by four, you get 7.5, which is equivalent to 7 hours and 30 minutes
Answer Link

Otras preguntas

Jasmine made a pitcher of lemonade. One pitcher contains glasses of lemonade. After Jasmine serves glasses of lemonade, how many more glasses, , can she serve
At Malia's swimwear 60 % of the 25 swimsuit styles are bikinis. How many bikinis styles are there?
As a specific outcome you Intend to work toward, a goal is a (n)
A piston-cylinder device with 15 lbm of steam is heated from a temperature and pressure of 500 °F and 350 psia to a new temperature of 600°F. The weight of the
What do Hà and Brother Khôi discuss in the backyard?
A 13-ounce package of pistachios costs $5.99.what is the unit rate
what are some important lessons to be learned from the civil war?
what are independent and dependent variables ​
HELP ME PLS!!!!!!!!! 20 PTS
Which command backs up the single database called 'websites' to the file 'websites_backup.sql'? (a) mysql --backup websites -u root -p > websites_backup.sql