monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Can someone PLEASE PLEASE HELP ME WITH THIS!!!!!
choose the correct answer.
can someone please help me with this question? (no links!)
Select the correct answer. When two parallel lines are cut by a transversal, angles A and B are alternate interior angles that each measure 105°. What is the me
A survey of 1234 golfers showed that 238 of them are left-handed. Construct a 95% confidence interval for the proportion of golfers who are left-handed.
Which formula is used to find an object's acceleration? q= AT-AV q= AV+ AT q= AV/AI a= A1/AV
A population of 384 prairie dogs live in an area of 16 km2. What is the the population density? Question 13 options: 368 prairie dogs/km2 400 prairie dogs/km2
Circle the word in parentheses that correctly completes each sentence. 1. Put (a/the) umbrellas in the trunk of the car. 2. I just had to get ( that / those) s
Which method of human societal development is sustainable? A. Harvesting resources faster than they can be replaced B. Obtaining resources from outside the loca
write in your own words about the importance of dates in history.(60-100) words