jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

What might happen if taxi and police radios used the same frequency band?
I need a thesis statement for, "How did regionalism affect the formation of group and personal identity among black communities during the first half of the 19t
On the other hand, structure and order (suit / suits) people with good organizational ability. Which verb should you use in this sentence with subject and verb
How can a solution become saturated? O more solution is added O more solvent is added O more solute is added o the concentration is decreased
The first step in surveying a textbook passage is to A. skim through all the headings and subheadings. B. read the title and consider what you already know abou
Part A Ebony and her friend Sheri are doing homework. Ebony explains that she can use compensation to find 8×600 Which of the following shows how she found the
In what way does a medium of exchange differ from a barter system? A. Mediums of exchange do not require a direct exchange for a commodity. B. Mediums of ex
A pipe dispenses 52 gallons of water in 5 minutes. What is the unit rate? in how many minutes will 76 gallons be pumped?
How can the extinction of an organism be inferred from evidence in the fossil record
Solve for x, y, and z