jennessiie
jennessiie jennessiie
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

find the price of one marker if five markers cost $35

Respuesta :

debinbk debinbk
  • 02-11-2018

Answer:

$7

Step-by-step explanation:

35/5 = 7

$7 for each marker.

Answer Link
0dds8 0dds8
  • 02-11-2018
One marker would cost $7 because 35/5 is 7
Answer Link

Otras preguntas

Multiply and reduce to lowest terms. 5 2/5 × 3 6/11= 19 8/55 19 4/25 19 3/8 19 1/7
Which of the following best describes a haiku? A. a long Chinese poem B. a poem of seven syllables and four lines C. a short Japanese poem D. a poem of seventh
What type of shoes are BEST for an art museum visit? A. narrow-toed shoes B. platform shoes C. sneakers D. stiletto heels
What is the function of the meiosis cell division?
Girls, if you are interested to show your body with*ut clothes come here. (includes b**bs, p*ssy, and other body)​
The first-order, gas-phase, reversible reactionis taking place in a membrane reactor. pure a enters the reactor, and b diffuses out through the membrane. unfort
What natural resource was mined to power the industrial revolution in england?
the preindustrial age for western civilization lasted from the start of recorded history to about the?
HELP ⚠️50 points⚠️ Please state your explanation, I got 6 (just checking my answer) Two different rectangles have the same width. All four sides and both recta
Hooking the Audience 1. briefly mentioning the reasons that support the claim 2. providing an interesting fact 3. asking a thoughtful question 4. making the cla