micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

HELLO IAM DOING A NARRITIIVE PROCEDURE ON HOW TO MAKE A TORNADO INSIDE A BOTTLE AND I HAVE A INTRO,INGREDIANTS U WILL NEED,AND THE DIRECTIONS,BUT IAM NOT SURE I
Given the following sequence, find the 15th term: 3,1,-1,-3,-5
The Federal funds rate Real gross domestic product is best defined as
Which of these would a poet be most likely to use as a symbol of violence? a. rain b. snow c. thunder d. sunshine
What is the circle where "Earth meets the sky" called? a. Polaris b. the zenith c. the azimuth d. the local horizon
Christina works at a company that offers direct deposit of her paycheck. This service is called
Which word in the sentence is the object of the preposition? "Always apologize for mistakes," my mother told me. A. mother B. mistakes C. me D. ap
Aggregate demand management policies are designed most directly to minimize unemployment minimize inflation prevent budget deficits or surpluses control the agg
Philip of Valois and _____ both claimed the right to the French throne after the death of Philip IV's last son. Joan of Arc Elizabeth Charles VII Edward III
During fusion _____. hydrogen atoms are split apart U-235 atoms are created helium atoms are created uranium atoms are fused together