kaileymaye12 kaileymaye12
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

strawberry’s cost $11.94, what is the cost of eight pounds?

Respuesta :

prettymuch60 prettymuch60
  • 04-01-2019
$95.52 is the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is one of the advantages of buying an existing business? A.Its track record lets you know what to expect. B. You can get it at a bargain price. C.
How do Chaucer's views of suffering differ from Dante's?
calculate the loss on selling 50 shares of stock originally bought as 13 3/4 and sold at 12
The Suns ultraviolent Rays can cause skin damage including sunburn and even skin
Do debit cards allow you to draw funds directly from your checking accounts
The rhythm pattern of all sonnets is an unaccented syllable followed by an accented syllable. True or False?
The following sentence contains a capitalization error. Which change would you make to correct the sentence? Martin wanted to visit his Aunt in St. Louis during
In an experiment, Mendel grew 633 green pea plants with either wrinkled seed-coats (dominant) or smooth (recessive). If the ratio of the wrinkled seed-coat plan
Decide if the following commands is grammatically correct of incorrect. (tu) no digo mentiras. Incorrect Correct (tu) no escribas cosas tontas. Incorrect Correc
What did the freedom Journal call for?