jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

What were the causes of the Arab Spring movement? Check all that apply.
The greatest product of a 3 digit number and a 1 digit number is 8,891. is it correct?
An equation to show the best way to estimate 208 divided by 7 using compatible numbers
How to convert 350/100 into a percent and decimal
What's 16.985 in word form
why is the following incorrect? 296 divided by 6 equals 48 remainder 8.Write your answer before you complete the calculation
7.If your driver license is suspended, you may drive only: a. If you obtain an essential need driver license b. If you have an accompanying licensed driver c. I
A(n) _____ is a general belief about a person or group of people that may not be true.
A crack or fracture in the earths surface
Describe the pros and cons of the treatments used on sickle cell anemia patients