donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this one 10x^2-25=x^2
Someone who wants the credentials of skilled training, but in less time than a four-year degree should consider
What is 972 divided by 37?
In subduction zones, dense pieces of oceanic crust are pulled downward toward the mantle. What is the result of this?
Convert 22/25 to a percent.
If a can of baking spray cost 1.49 and the spray contains 5 ounces. How much would you pay for 1 ounce?
Read the passage from How to Live Twenty-Four Hours a Day. "What? I am to cultivate my mind in the street, on the platform, in the train, and in the crowded str
What are the square roots of 256? A. 128 and –128 B. 15 and –15 C. 13 and –13 D. 16 and –16
How many hydrogen atoms are needed to form five water molecules
I really need help in this one I'll followback