yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

cate zile sunt in 5 saptamani​
HELP PLEASE HURRY Match the following: 1. Picard & Walsh 2. Forbes and Maury 3. developed in 1922 4. locates survivors at sea 5. averages 30 miles wide 6. d
What type of resource are fossil fuels such as coal, oil, and natural gas?
Can someone sum up the whole movie of a wrinkle in time for me thanks it's for school lol I am suppose to read the book but I don't want too​
solve for x under the assumption that x<0. Enter your answer in interval notation using grouping symbols
What does Rashad’s father want Rashad to understand about Police Officers?
1) Which pair of triangles is congruent by Side - Side - Side? * Please do all of them and don't answer if you don't know thanks in advance :) best answer will
If Zoe has 9 apples, and each apple were 9 grams of sugar. How many grams of sugar does Zoe ate if see eats 9 apples each day this week.
If you have most of the competencies in the pyramid model, you're in a good position to succeed in the industry. True False
Mateo bought machinery on December 4, 2014. On June 4, 2015, he traded this machinery for other machinery in a nontaxable exchange. On December 6, 2015, Mateo s