dabruhhh1926 dabruhhh1926
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for $4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

Celinakhan23
Celinakhan23 Celinakhan23
  • 01-03-2019

Answer:

1.15

Step-by-step explanation:

First you divide 4.60 by 4.

Than you get $1.15.

So for 1 burger you would have to pay $1.15.

Answer Link

Otras preguntas

Which term refers to similar structures that related species have inherited from a common ancestor? a. DNA sequences b. developmental organisms c. c. homolog
Choose the correct answer. Your bill from Acme Supply Company is marked "2/12, net 30." The amount of the bill is $89.95. If you pay the bill within 12 days, h
How do i write a linear equation in slope intercept from for the following situation, through: -1,-1, perpendicular to y=-2/3x 4?
why did lewis and clarck kill a native American ?
How do you do a genotype ratio for a Punnett square
Victor needs to mix 2 cups of Appel juice concentrate with 3.5 cups of water to make apple juice.Victor has 6 cups of concentrate.How much Appel juice can he ma
Evaluate: |-2|+(-2^3)
What are banks important to producers
A simpler one for the word rain and it has to be single word
Which of the following is a characteristic of meiosis but not of mitosis? involves only one cell division involves only single-celled organisms produces four da