juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

in the story the outsider why is ponyboy smart
State the X- and Y- intercepts of each function. 7x + 3y = -21
This is a famous painting about the birth of? Jupiter Juno Minerva Venus This structure is an example of a roman column, tomb, temple, bath
Can other types of energy change into kinetic energy
What are whole organisms ?
how are repetition and replication alike and different
why must a puritine pair with a pyradine?
WILL UPVOTE Which answer correctly identifies the adjective phrase and the word it modifies in this sentence? The wait was long and filled with frustrations, bu
simplify (10)/(5b+4)+(6)/(2b-3) A.-10b-54/(5b+4)(2b-3) B. 16/7b+1 C. 16/(5b+4)(2b-3) D. 50b-6/(5b+4)(2b-3)
What did the Visigoths do and where did they settle?