babygurl71 babygurl71
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Stanton bought 2.6 yards of fabric for $8.84. What was the cost per yard?
​

Respuesta :

LexiIsYourBestie
LexiIsYourBestie LexiIsYourBestie
  • 03-04-2019

It’s 3.4, but that’s what I think it is

Answer Link

Otras preguntas

Help please i’m on a test and i gotta go to gymnastics soon!!
Which of the following sentences contains a correlative conjunction? Every morning Charlie either woke up to the barking dog or the noisy bus stop. Once Charlie
m^2+5=14 [tex] {x}^{2} [/tex]x2+5=14​
The following are the results of a sieve analysis. U.S. sieve no. Mass of soil retained (g) 4 0 10 18.5 20 53.2 40 90.5 60 81.8 100 92.2 200 58.5 Pan 26.5 a. De
it takes 20 minutes to drive from Micahs apartment to his school. Which unit is best for measuring how far Micah lives from schoolCentimeters Millimeters Meters
A store sells 4 T-shirts for $38.04. What is the unit cost per T-shirt?
whats the GCF for 1248
The diagram shows two balls before they collide. 2 balls with grey arrows pointing to them from the outside. The left ball has below it m subscript 1 = 0.6 kilo
In your own words, explain how elections today are different from elections in the past. BRAINLY
Solve the equation for c M + 3c = 8