Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone help me..............

Can someone help me class=

Respuesta :

altavistard
altavistard altavistard
  • 04-05-2019

Answer:

The fourth answer is the correct one.

Step-by-step explanation:

It cost $12 to download 3 videos, which works out to $4 per video.

Thus, k = $4/video.

The fourth answer is the correct one.

The proportional relationship is y = ($4/video)x, where x is the number of videos downloaded and $4 is the unit cost per video.

Answer Link

Otras preguntas

identify the polynomial -4x
Why was traveling in ancient greece difficult?
Pizza place sold 93pizzas on monday 67 on Tuesday 78 on Wednesday 44 on Thursday and 123 on friday how many pizzas was sold per day
What is the relationship between the electric force and distance between two charges?
what is the root word and the suffix for the term lymphoma?
Who would have been MOST LIKELY to support and help poor women in major urban areas?
◦What is the purpose of the naturalization process? ◦Does the process work well? In other words, does the process achieve its goals? ◦Would you change the proce
A fair coin is tossed 4 times. What is the probability it will land tails up each time?
ɪ ʀᴇᴀʟʟʏ ᴅᴏɴ'ᴛ ɢᴇᴛ ᴛʜɪs ᴘʀᴏʙʟᴇᴍ
el botones A) Mastercard es _______________. la habitación individual B) Uso ___________ para subir a mi piso. la llave C) Pongo mi cepillo de dientes y el