Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

Find the density ( use the triangle formula) Write the formula & show all three steps. Volume is 23 ml Mass is 18g
Chase wants to earn at least $900 this month in commission. What is the minimum amount he needs to sell in order to earn $900 if he earns a 3.3% commission on e
Help me . I honestly don't know . my brain isn't working
Why was fire a very important element in Zorastrian worship? It was a symbol of truth (or Good). Warmth was especially important in Peria’s cold environment. Fi
What is one way America has changed or affected another culture as a result of cultural diffusion?
if you aint stephanie dont anwer​
Fred works at his and his brother's store. On a weekend, Fred earned $12 an hour and $70 in sale commission He made a total of $250. How many hours did Fred wor
Help? ASAP???????????????????
what are three fears that jackie robinson experienced
COHEA 8th Grade Test 1 Que Sharta's batting average in softball is 0.583. She wants to know the fraction equivalent to the decimal. Which fraction represents Sh