Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Incoterms refer to ____. select one: a. standardized procedures for handling international shipments b. standardized international trade terminology c. a specif
How many countries border Russia?
In the annunciation of the death of the virgin (13.23), duccio employs an innovative use of __________.
why is that doing sex.helps to kill chemicals in the body
Which of the following is not a reading strategy? a) web diagramming b) skimming and scanning c) making personal connections d) brainstorming
HELP PLEASE!!!!The amount of people in the city of Blonton is increasing due to children being born and because people are moving to the area. ~The population i
Sonia ____ muy bien hoy. está es las sillas ____ delante del escritorio. están son ellos ____ estudiantes de sociología. están son
If fixed costs are $561,000 and the unit contribution margin is $8.00, what is the break-even point in units if variable costs are decreased by $0.50 a unit?
Which type of relationship benefits both species? Mutualism Competition Parasitism Commensalism
The state of matter with a specific volume but no definite shape is the _____ state.