TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

does the point (-4, 2) lie inside or outside or on the circle x^2 + y^2 = 25?​
If the quantity of financial capital supplied is equal to the quantity of financial capital demanded then, the national savings and investment identity is writt
Read paragraph 7 of “A Complication or Two.” Which statement best describes the narrator’s viewpoint regarding obstacles his children face?
What aspect of the United States best completes the table? A. More laissez-faire B. More authoritarianC. More structured D. More conservative​
A person sitting with their legs crossed the other way, slumped over, and arms crossed across their chest indicates that the person is
HELP!! Image inculded
Instructions: Problem 3 ! Find the missing angle in the image below. Do not include spaces in your answers
“Rewrite the sentences using possessive adjectives.” 1. El profesor tiene pluma. 2. Tú tienes mochilas. 3. Los turistas tienen mapa. 4. Usted tiene cuadernos.
If a buyer's willingness to pay for a new Honda is $30,000 and she is able to actually buy it for $28,000, her consumer surplus is
A number ending in ___ is never a perfect square. ​