gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Why were community lands not recognized by U.S. lawyers?
Help me and I'll do the same :)
Which of the following best describes Thomas Jefferson's purpose in writing the Declaration of Independence? A. to incite Britain to go to war with the colonies
Nouns, pronouns, or phrases that follow another noun or pronoun to rename it are called _____.
Help me plzz I'll do the same
find the balance in the account after the given period $500 principal earning 4% compound quarterly after 6 years
If f(x)=3x+5/x, what is f(a+2)?
bad _____ causes many african nations with good resources to be very poor. a: weather b: government
What are the three branches of our government?
At a camp, the campers need more than 15 gallons of fresh water everyday. They already jave a gallon of fresh water, and they can collect the additional water b