Ariellyvz3105 Ariellyvz3105
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Jane bought three sheets of poster board and a pack of markers. Denise bought two packs of construction paper and a tube of glue. Who spent more? How much more?

Respuesta :

kingblazer kingblazer
  • 02-10-2019
Jane spent more money then Denise
Answer Link

Otras preguntas

Four sevenths plus five sixths
Construct 5 equivalent equations for the equation - 2x - 3 = 4.
A company wants to set up a new office in a country where the corporate tax rate is: 15% of first $50,000 of taxable income; 25% of the next $25,000; 34% of nex
Which is the BEST description of the status of race relations in the South in the years following Reconstruction? Following Reconstruction, A)African Americans
A car slows down from -27.7 m/s to -10.9 m/s while undergoing a displacement of -105 m. What was its acceleration?
What does the hot end of a 3D printer do?
difference between nigera and egypt
Need help answering C
Chillco Corporation produces containers of frozen food. During April, Chillco produced 765 cases of food and incurred the following actual costs. Variable over
How do you conflicts throughout the story must affect the plot