Seudónimo Seudónimo
  • 02-11-2019
  • Mathematics
contestada

melaine purchased some packages of pencils for $1.60. If each package cost $0.80, how many package did melanie purchase?

Respuesta :

bigbowgirl9
bigbowgirl9 bigbowgirl9
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

8×2=16 all u do now is add a decimal between 1 and 6

so 1.60$

Answer Link
max6701321 max6701321
  • 02-11-2019

Answer:

2

Step-by-step explanation:

1.60 can be divided over .80 2 times meaning there are 2 sets of .80 in 1.60

Answer Link

Otras preguntas

The first watches organized in Colonial America were comprised of _____. 1-british troops 2-citizen volunteers 3-hired law enforcement officers 4-criminals requ
Which verb form best fits this conversation? Juan: ¿Dónde encontraste este refrigerador? Manuel: Lo ______________ en un sitio Web. A. encontré B. encontraste
A model is useful if it’s what ? A.explains new observations. B.predicts new observations. C.mat
what is the answer for this? 72+10d>/= to 9:/
These have monomers known as nucleotides.
A farmer will build a rectangular pen for some goats. A wall will form one side of the pen. The farmer has 36 m of fencing to form the other three sides. The fa
The diagram shows ice being heated on a stove over time. What is the sequence of the states of matter as the ice is being heated?
Name three cities along the Niger River visited by Ibn Battuta
Ruben bought 6 new book which increased his collection by 12%. How many books did he have?
what is the word form and standard form