becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

how solve the equation a(n-3)+8=bn solve for n
write a number with an 8 in hundreds place
How does endosymbiosis play A role in evolution of prokaryotes and eukaryotes and how are mitochondria important to this evolution?
What are the reasons for not increase in height
What kind of substance aquatic birds use to coat their feathers?
A recipe that makes 6 servings calls for 1/2 cup of butter. Nancy modifies the recipe so that it can serve 8 How many cups of butter does Nancy need?
Beneath earths surface, the temperature increases 10 degrees Celsius every kilometer. Suppose That the surface temperature is 22 degrees Celsius, and the temper
Fish meal is better than artificial fertilizers. How could this statement be revised to make it a hypothesis?
(01.03 MC)How did the Muslim culture expand so rapidly?
Which genetically engineered medicine is used to treat patients who have growth defects? insulin flu shot human growth hormone penicillin