hxhhxhxx hxhhxhxx
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Mathematical
PRACTICE 5 Use Math Tools Sarah buys a pen that costs
$0.75. How much will 2 pens cost?

Respuesta :

isabellabelo72 isabellabelo72
  • 03-12-2019

Answer: 1.5

Step-by-step explanation:

0.72 • 2 = 1.5

Answer Link
seany62407 seany62407
  • 03-12-2019

Answer:1.50

Step-by-step explanation: 75•2 = 1.50

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following bodies of water is an example of a shrunken lake? A. the Harirud B. the Aral Sea C. the Caspian Sea D. the Balkhash lake
list the steps of steroid hormone action.
Which country launched the first satellite?
Red blood cells are constantly being produced in your body. Another body system cooperates with the cardiovascular system in the production of these cells. What
12. Tu un bon livrel (choisir) 13. Mes parents ma voiture. (vendre) 14. J(e) l'examen jeudi dernier. (prendre) 15. Nous un film après le dîner. (regarder) 16. L
What are the 5 components of a persuasive essay?
there was fire in her and throughout her; she seemed the unpremeditated offshoot of a passionate moment. what does this description reveal pearl as a symbol pea
Which of the following is most important in the interpretation of an allusion? (1 point) o communicating effectively o the level of meaning o understanding the
2x(x - 1) + 3x – 3 = 0​
Explain why the myth that eating late at night causes weight gain is so popular and the steps a person can take to eat responsibly late at night.