abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

What were the two main opposing forces in the Chinese Civil War from 1924-­‐1950?
Silvia e Rebecca acquistano on line 10 cubi di polistirolo da rivestire di stoffa.Le dimensioni di ogni cubo riportate nel sito sono 150x150x150mm. Possono esse
The organizational function and set of processes that creates, communicates, and delivers value to customers and manages customer relationships in ways that ben
Identify the function that best models the given data.
Which expression is equivalent to (x^27y)^1/3? A) x^3 (3√y) B) x^9 (3√y) C) x^27 (3√y) D) x^24 (3√y)
A car deprecated at 25% the first year you purchase it for 28,000 how much it is now.
A copy machine makes 28 copies per minute. How long does it take to make 154 copies?
Solve this equation: 80= 3y + 2y +4 +1
Which of the following is equivalent to 5√13^3? A) 13^2 B) 13^15 C) 13^5/3 D) 13^3/5
Identify the function that best models the given data.