alexiskendall2020
alexiskendall2020 alexiskendall2020
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Can someone plssss help???

Can someone plssss help class=

Respuesta :

launamcdaniel
launamcdaniel launamcdaniel
  • 03-12-2019

Answer:A

Step-by-step explanation:

The bottles are represented by b. Each bottle costed 2.10, so it's 2.10b. Then he also bought a pizza for 12.99. The total of all of it was 21.39.

Answer Link
dommaddox493
dommaddox493 dommaddox493
  • 03-12-2019

Answer:

A. 2.10b+12.99=21.39; 4 bottles

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write the number 2000000 in scientific notation​
Where does the art and religion/ spirituality lie ine the creative process?
Why is carbon dioxide so important? Without carbon dioxide, we wouldn’t have important mineral rocks, like uranium. Carbon dioxide is important because without
Which phrase describes bad dining etiquette? A. compartir la comida con los demás B. permanecer en la mesa hasta que todos acaben de comer C. no desper
Which action increased the opportunity for public participation in the political process
A garden has an area of 196 square feet. If you want to edge the garden with 1 foot pavers that cost $1.90 each, how much will it cost you?
Find the exact solution of x. 3x2 + 7 = 28 7 -7
what is the answer to -2 2/3 / 1 5/6 +2=
Identify the maximum value of the function y = -6x2 - 12x – 1. Respuesta
simplify using order of operations 12-36 divided by 9