moganlerriman7663 moganlerriman7663
  • 04-12-2019
  • Mathematics
contestada

Carson bought two loaves of bread and one dozen eggs at the grocery store yesterday he paid a total of $6.09.If one dozen of eggs cost $1.79,how much is a loaf of bread?

Respuesta :

nevaehcollings
nevaehcollings nevaehcollings
  • 04-12-2019

Answer: $4.30

Step-by-step explanation: if you take 6.09 and subtract 1.79 you will get $4.30

Answer Link
cupcake14362
cupcake14362 cupcake14362
  • 04-12-2019
$4.30

Explanation: subtract $1.79 from $6.09
Answer Link

Otras preguntas

Levi bought o oranges at the store. Each orange cost $0.29. Write an algebraic expression to represent how much Levi spent.
How many atoms are in 14 moles of I
Drag and drop each organic compound's role in nutrition next to the its name. Not all tile will be used. 1. Provides the body with energy in the form glucose. 2
Help and i will give brainiest if you answer them all if random will report.
The area of a rectangular field is 4425 m². If the width of the field is 59 m, what is its length?
(Volleyball) With the underhand serve, you should follow through in the direction of: A. The intended flight of the ball B. Straight up above your head C. To th
How can life continue in the earth’s biosphere without an inflow of additional carbon atoms?
frindle Describe Nick's idea for his report on the dictionary?
name the x- and y- intercepts for equation 2x- y=6
PLZ HELP ASAP, THIS IS SO IMPORTANT!!! Should college athletes be paid to play and why does it matter?