xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP 20. Identify the sentence in which the underlined verb does not agree with its subject. (1 point) Were you and Kyle planning to work on the school
What internet is equivalent to 9 3/2
Who can put the president on trial for committing crimes?
Generalmente no reciclamos _____. bolsas de plástico latas botellas juguetes
The healthiest foods in the world are whole foods that have not been highly processed or supplemented. Which of the following statements offers the most relevan
What is the solution to his equation 3x-x+8+5x-2=10
The large surface area in the gut directly facilitates _____.
(6-3(cube root of 6)/(cube root of 9)
The_____ built step pyramids and buried the Massive Offerings in La Venta.
African American Life A Modern Portrait use approperiate colons​