desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 8.59 in word form
what is 122/11 equivalent to as a decimal??
What is determined by motion and the spacing of particles?
factor completely if the polynomial is not factorable write prime also state the methods used to factor the polynomial. 1. x^2-12x+36 2. r^3-81r 3. 35x^3y
Which number line shows 1/3 and it's opposite
A meal of a chicken sandwich and some pasta salad had 150 grams of carbohydrates. The pasta salad had 30 grams more than twice the grams of carbohydrates in the
What equation in slope intercept form represents the line that passes through the two points 2,5 (9,2
how do you compare 1/5 and 0.201
12/2 as a whole number or mixed number
if a set of numbers that both include both rational and irrational number is graphed on a number line what is the fewest number of distinct points that need to