emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

What is the lowest temperature a human can survive?
How did Dr. Martin Luther King, Jr. and Malcom X differ in their approaches to gaining civil rights? A. Dr. King agreed with the use of violence; Malcom X d
Write your own English expression and the corresponding mathematical equation. Once you have the mathematical equation, test three values in the equation. Show
How to find the angles measures using the law of sines and cosines
is it possible to build a triangle using the given side lengths? if so, list the angles of the triangle in order from least to greatest measure. PQ=sqrt (58), Q
To prove strict liability, one must prove __________.
How did the federalist party come to an end?
Anwser Please will rate and if 2 people anwser it will give out brainly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The victory of the forces of the british east india company over the french gave them directcontrol of
Which of these cell types lines body surfaces? squamous epithelium cartilage blood cuboidal epithelium