swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

In "A Defence of Poetry,” Shelley suggests that thoughts and feelings in life are "always arising unforeseen and departing unbidden.” Which lines from "Mutabili
Annabelle is writing a literary analysis essay. Which of the following points should she keep in mind as she writes?
what does it mean when we say that France has a unitary system of government
A father swings his child around in a circle. the source of the centripetal force that keeps the child moving in a circle is _____. tension friction weight grav
Which of the following statements about Mycenaean civilization is false?
what are some reasons why a climate and weather are alike
How did the Administration of Justice Act change local government? A.It limited who could be tried in Massachusetts judicial courts. B.It stated that British of
What is the order pair on the letter B
A chemical produced in growing tips of plants is called a(n): cell vitamin protein auxin PLEASE HELP I WILL UPVOTE. (DO NOT GET THE ANSWER WRONG PLEASE)
When making a batch of orange juice, Jakie used 5 times as much water then concentrate. There were 32 more cups of water than concentrate