ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from act 2 of A Doll's House. Nora: What are you going to do? Helmer: [looking among his papers] Settle it. [Enter MAID.] Look here; take this
What percent of 253 is 81
Ellie's boat trailer has a weight limit of 6 tons. Her boat weighs 5,000 pounds. A boat on a trailer is shown. How many more pounds can the trailer carry befor
Cayden has several screws on a scale, and the scale reads 80.955 g. Cayden adds 111 more screws, and the scale reads 84.81 g.What is the mass of the last screw
World map Match the number on the map with the name of the Continent or Ocean. Question 9 options: Pacific Ocean South America Asia Atlantic Ocean Ind
10^x = 1 what is the value of x it's worth one mark
how do you solve a volume of a cylinder in terms of pi?
Concerning blood, which virus poses the greatest risk for workers? HIV Hepatitis C Hepatitis B Hepatitis A
Explain inter relationship among information system for workplace management information
What is the Multiplicative Inverse Property of Inequality? A) Taking the reciprocal of both a and b can change the direction of the inequality B) Taking the squ