HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

translate the sentence into an equation and solve it. If 4 times a number is decreased by 5,the result is 19.find the number. the equation is ? the number
16. Historically examine the life of Jesus. What were his teachings? Why did he have such a huge impact on the world? (4 points) (4-6 sentences)
the articles of confederation made it difficult for Congress to protect the nation against foreign threats by
How many mg is equal to 0.035 kg
A graphing calculator displays 1.89•10
which of the following is the greatest speed: 20 m/s, 200 cm/s, or 0.2 km/ s
an astronomical measurement representing the straight-line distance from one object to another is known as
The mood of a story is defined by _____. A: the feelings it evokes B: the themes it explores C: the place where it is set D: the conflict that it describes
The doctor has determined that the reason for your sickness is due to you and your child's diet and that you and your child have a protein deficiency. Therefor
Which synonym of the word connect would BEST serve a leader who is trying to move people together toward a particular goal? A. join B. touch C. accompany