wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Gummy Co. purchased merchandise on June 10 at a $9,000 invoice price with terms of 2/10,n/30 and paid for the merchandise on June 30. Illustrate the required en
can I get this answers please ​
Cecile et Pierre sont fans de mode
State one human activity that increase the amount of carbon dioxide in the atmosphere today.
The soft drink, candy, and snack vending machines found in the Business building at University of Texas at Arlington are examples of: Group of answer choices au
what events weakened the last dynasty of china?​
A a quantidade de povos indígenas residente em Minas Gerais pode ser explicada pela baixa a movimentação dos índios dentro e fora das áreas demarcadas como rese
In the diagram below, trapezoid ABCD maps to trapezoid A’B’C’D’ Which angle corresponds to angle C
the sum of the first n terms of a sequence is 20 - 10 / 2 ^ n - 1 find the sum of the first five terms​
work out 1 2/3 x 1 1/5 pls give the full answer with working out {NOTE:the 2/3 and the 1/5 are fractions and the 1's are the whole numbers}