vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Suppose f(x) = mx + b. What is the inverse function in terms of m and b?
Find the slope of the line that passes through (2, 5) and (2,2 ) WORTH 20 POINTS
2.98 moles of H2 at 35°C and 2.3 atm are in a 32.8 L container. How many moles of H2 are in a 45.3 L container under the same conditions?
PLS HELP ME ASAP I WILL GIVE BRAINLIST TO CORRECT NO LINKS! Use relative pronouns: who, whom, whose, which, and that
PLEASE HELP ASAP - ILL GIVE BRAINIEST
Does the Communist Manifesto work? Why or why not?
HELP Recount the level of involvement the United States had with Col. Carlos Castillo Armas coming to power in Guatemala.
On January 1, 2013, Jones Inc. issued a $100,000 face value bond for proceeds of $97,654. On June 30, 2013, Jones sent checks to the bondholders for the first c
What is the slope of a line perpendicular to y=2x
Freddy wants an average grade of 93 from his four algebra exams. The scores for his first three exams are 94, 89, and 96. What grade would Freddy need to earn o