mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

A cylindrical oil tank 8 ft deep holds 350 gallons when filled to capacity. How many gallons remain in the tank when the depth of oil is 5 1/2ft?
-8d +20 with a factor of -4
Bonjour je dois trouver 11 mot qui qualifie ou sont présent dans la nouvelle le portrait ovale et je dois dire pourquoi je les ai choisi ( mots interdits portra
Interior and exterior angles
For a fixed amount of gas at a constant temperature, the volume of the gas is inversely proportional to its pressure. The function IMAGE relates the volume in c
A flexible container holds 1.50 moles of air and is currently expanded to 13.5 L in volume. What is the volune of the container if the number of moles of air is
Select the statement that describes what an ion-selective electrode (ISE) measures. A. ISE measures the pH of a solution. B. ISE measures the concentration of
What is 3.666 rounded?
Factor the expression v² - v - 20 into TWO binomials.
Name the following formulas/symbols. a) NAD b) NADP c) NADPH