myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

what is equal to 3/8
Which of the following elements is not necessary to prevent value conflicts in the work place? A. Honest communication B. Consideration C. Tolerance D. Avoidan
Write the equation in slope-intercept form. 2/3(6y+9)=3/5(15x-20)
find two consecutive odd integers whose sum is 72
Do the technical changes of today have the same kind of impact on daily life as the changes of the early 1800s?
How did geography affect the societies and cultures that developed in the early Americas
if the ones digit of a numbers greater than 1 is 0, what factor or factors must that number have?
The question says, A baseball player reaches first base 30% of the times he is at bat. Out of 50 times at bat, about how many times will the player reach first
The single factor that is changed in an experiment is the __________. dependent variable control hypothesis independent variable
Dorothy types 120 words per minute. How many words does Dorothy type in 1.75 minutes?