waigai waigai
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

A baker bought 7,500 grams of flour for $19.20. How much did each kilogram of flour cost

Respuesta :

milica77pajic milica77pajic
  • 04-06-2020

Answer:

7,5 kg = 19,20.  

Step-by-step explanation:

19,20/7,5

= 2,56 $

(2,56 * 7,5 =19,20)

Answer Link

Otras preguntas

Find the surface area of the prism below. Show all of your work clearly.
what did the civil rights law help do for blacks?
something unknown which needs to be solved is -------------​
Explain why human eggs all contain one X chromosome
Given: m < ark VC = m < ark VE Prove: QV·KV = LV·PV
The British commonwealth is
What is the length of the altitude of the equilateral triangle below?
does art have an affect on everyone and why if so
8. If Rocky Massimo's credit card has a $1,329.64 balance and he charged $528.44 in new purchases, what is the new balance? A $1,972.32 B $1,867.45 C$896.45 D$1
What value should go in the empty box to complete the calculation for finding the product 73.458 × 0.39?