Bobie76 Bobie76
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

in the bakery, a container of cookies is $4.55 and contains 13 servings. divide the coins into 13 equal groups to determine the cost per serving.

Respuesta :

ttzl14 ttzl14
  • 02-09-2016
Per serving cost $0.35.
Answer Link
asyahunter2018 asyahunter2018
  • 02-09-2016
Each serving cost .35 cents.
Answer Link

Otras preguntas

select a product that appears in a newspaper or online ad of several different stores. note the various prices and indicate whether any of these prices are sale
All acute triangles are equilateral triangles?​
What is the measurement of the unknown angle?
Operating speed of an automatic washing machine is 5.5 rad s-1 . After loading dirty clothes and pressing a start button, the tub of the washer can reach its op
why is measuring biodiversity important for scientists
A person difficult to please is known as..............​
accounts receivable are typically classified as current assets because:
Help? Pleaseeeeeeeeee
according to Booker T Washington how could African Americans advance in the United States A . By proving themselves as strong laborers B. By demanding equal p
What are part of speech??​