rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

No matter how many paragraphs are in an essay, each one of them should directly relate to the main topic and support the thesis statement. True False Back Next
What are some examples of a linear system
Which of the following sentences uses an idiom?
Maxwell wants to know how much space his globe occupies. Should he find its surface area or volume? Explain your answer
Select the correct answer. if a coin is flipped 10 times, what is the probability that it will show all heads or all tails? a. b. c. d. e.
can someone help me with this question? thank ou!
Which of the following is not an issue that President Obama has tried to correct? A. War in Iraq OB. Financial stimulus of the economy OC. War in Vietnam O D. H
EASY POINTS NEED HELL ASAP WIT THIS
I'LL MARK BRAINLIEST PLEASE ANSWER FAST (14 POINTS) To achieve your overall vision of your life, you’re going to have to piece together a lot of _____________ a
How is the graph of the parent function y=x² transformed to produce the graph of y=3(x+1)²? a) It is translated 1 unit right and compressed vertically by a